Botez nou-testamental în Kachere

Duminică, 13 Oct, a fost o zi specială în Kachere, 2 suflete au fost botezate ca și mărturie publică a schimbării pe care Domnul Isus a făcut-o în viețile lor. Atât sora Lipepe cât și Miriam și-au mărturisit în mod public credința în Domnul Isus și au împărtășit, în biserică, mărturia schimbării din viețile lor.

“Se poate opri apa ca să nu fie botezați aceștia, cari au primit Duhul Sfînt ca și noi?”

Fapte 10:47
Botez nou-testamental în Kachere

Noi luăm foarte în serios botezurile aici în Malawi, așa cum defapt trebuie luate pretutindeni. Implicațiile aici sunt serioase, mai ales că avem de a face cu influențele catolice care învață că botezul mântuie sau pregătește omul pentru cer.

Pe scurt, nu vrem să înșelăm pe nimeni prin această lucrare, botezând un necredincios și catapultându-l astfel direct în iad.

Sora Lipepe este soția fratelui Clever – fratele orb din biserica noastră. Miriam este o tânără care s-a predat Domnului în ultima tabără de evanghelizare pe care am avut-o în Kachere. Amândouă sunt credincioase Domnului și în biserica noastră din acest sat.

Rugați-vă pentru creșterea lor continuă în credință.

Botez nou-testamental în Kachere
Botez nou-testamental în Kachere
Botez nou-testamental în Kachere
Botez nou-testamental în Kachere
39 Shares
Adaugă la favorite legătură permanentă.

Comentariile sunt închise.